Prefabrik Ev Modelleri ve Özellikleri

Prefabrik ev modelleri denildiğinde; Konutlarşantiye binalarısosyal tesislerhastaneler, okullar, yaşam konteynerleri, çelik konstrüksiyon yapılar olarak geniş bir kullanım alanına hitap etmektedir. Prefabrik evler aynı zamanda enerji verimliliği konularında benzersiz avantajlara sahiptir.

Prefabrik yapılar özellikle deprem bölgelerinde kullanılacak gibi bir düşünülse de bu yapıların modelleri her alanda kullanıma uygun şekilde hazırlanmaktadır. Bu sayede her mevsim istenilen her alanda daha kullanışlı ve dayanıklı olarak kullanılabilir. Yapıların daha kaliteli malzeme ve montajla hazırlanması yapılan işin daha uzun süre kalıcı olmasını sağlamaktadır.

Prefabrik ev modellerinin çatı kısmı shingledir, böylece olası doğa olaylarına karşı oldukça dayanıklıdır. Her yapının elektrik ve su tesisatı kullanıma uygun şekilde hazırlanır. Su basmana dökülen beton ile prefabrik yapının bağlantısı sağlanır. Bu şekilde bağlanan yapı beton üzerine kurulur. Dayanıklı ve sağlam olmasını sağlayan kiriş ve kolon sistemleri çelik kullanılarak bağlanır. Bu yönü ile 40-50 yıl kadar dayanan yapılar yaşanabilir imkanlar sunmaktadır. Antalya

Prefabrik Ev Modelleri ve Özellikleri

Prefabrik evler duvarı, çatısı, kapısı ve bütün iskeleti fabrikada imal edilen yapılardır. Evin planı önceden çizilir, üretim merkezinde o plana uygun duvarlar, pencereler, bacalar ve mutfak dolapları belirlenerek üretilen parçalar nakledilir. Tek katlı prefabrik yapıların yanı sıra çok katlı yapılar yapmakta mümkündür. İşin önemli boyutu evin tüm parçalarının monte edilmesinde saklı tabi bunun öncesinde yapılacak statik hesaplamalar oldukça önemlidir. Öncelikle konutun ölçümü ve statiklerinin üzerine işlenmesi eklenir; Bütün bu işlemlerden sonra malzemeler hesaplanır ve hangi özellikte olduğu nakliyeden önce listelenerek üretime verilir ve üretim gerçekleştirilir.

Bu yapılar betonarme binaların yaklaşık onda biri ağırlığında depreme çok dayanıklı yapılardır. Depremlerin son zamanlarda tehdit etmesi nedeniyle tercih edilen yapılar haline gelmiştir. Bu yüzden çok sayıda ev, ofis ve konutlar inşa edilmiştir. Çelik konstrüksiyon yapılar uzun yıllar güvenle kullanılabilir.

En belirgin özelliği portatif yani taşınabilir yapılar olması nedeniyle istenildiği zaman sökülerek başka bir yere de kurulabilirler. Ankara

Dış cephede kullanılacak malzemeye dikkat edilmesi gerekir. Sıcak ve soğuğun yoğun olarak yaşandığı yerlerde öncelik olarak dayanıklı dış cephe kullanımıdır. Yanmaz cephe kaplamaları kullanılması ayrıca dikkat edilmelidir. Portatif ev modelleri son derece güvenli olmasının yanında çok fazla çeşit aksesuar montajlarıyla estetik yapılar haline gelmiştir. Evinizle birlikte seyahat edebilme özgürlüğünüz ise tarif edilemez bir fırsat sunmaktadır. Prefabrik fiyatları söz konusu olduğunda bütün değerler göz önüne alınmalıdır.

Fiyatlara dahil olanlar

* Konut veya binanın montajı duvarların birleştirilmesi
* Elektrik, su tesisatı, kapı ve camların takılması
* Çatının yapılması, datı derelerinin takılması
* Tavan yapımı ve cam yünü serilmesi
* İç ve dış boyasının yapılması
* Banyo vitrifiye (lavabo, duş teknesi 80×80, klozet)

Fiyatlara dahil olmayanlar

* Malzemelerin nakliyesi ve nakliye sigortası
* Zemin betonu ve zemin şap uygulaması
* Zemin kaplamaları (parke fayans vs malzemeleri ve uygulamaları)
* TV, İnternet, USB, Kamera, Güneş Enerjisi vs gibi tesisatların yapılması
* Mutfak dolabı ve banyo dolabı, banyo ve mutfak bataryaları
* Isıtma tesisatı (kalorifer, doğalgaz vs)
* İç duvarların ve dış duvarların kaplanması
* Malzemelerin yerinde güvenliği ve korunması
* Personel konaklaması

Prefabrik Ev Modelleri Fiyatları ve Özellikleri

Prefabrik Yapı Sektörü

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s